Nevtralni ali “osnovni“ položaj služi kot referenčna točka za vse druge skoke. V osnovni drži vaditelji:
Glavni sklepi telesa so napolnjeni s sinovialno tekočino, ki deluje kot mazivo in pomaga ohranjati sklepe v gibanju brez trenja. Ko to upoštevamo v kontekstu skakanja, je vredno omeniti, da dejanje skakanja (na pravem orodju) aktivira sklepe in mišice, ki delujejo proti in z gravitacijo. To vam omogoča učinkovit, brezskrbni trening. Kot bonus, skakanje ustvarja sinergijo vadbe; ne le, da vaši sklepi in mišice prejmejo nizko-obremenitveni, a intenziven trening, ampak se sklepi tudi podmažejo, prav tako pa se aktivirata vaš srčni in limfni sistem.
Med skakanjem poskušajte biti nenehno pozorni na položaj svojega telesa v razmerju z okvirjem. To lahko dosežete z vadbo pred ogledalom in občasnim pogledom navzdol, da preverite položaj. Med skakanjem se izogibajte skakanju previsoko ali nekontrolirano (stopala ne smejo odskakati več kot dva centimetra od blazine) in ohranite glavo pokončno ter oči usmerjene naprej. Nizka drža bo bolje nadzorovala skok. Osredotočanje oči na nepremičen predmet čez sobo vam lahko dodatno pomaga pri uravnavanju skoka.
Ponovno pristajajte pri vsakem skoku, osredotočite se na pritiskanje navzdol, namesto da bi skočili navzgor. Niso vsi gibi, ki se začnejo in končajo na sredini blazine. Ohraniti dobro kontrolo skoka je pomembnejše od višine skoka, v resnici mnoge vaje ne zahtevajo, da noge zapustijo blazino.